Slovami trénerov

Uprednostňujeme poctivú prácu a profesionálny prístup. Tréningy, ktoré vedieme nie sú jednostranne zamerané. Našou trénerskou činnosťou sledujeme na jednej strane, nazvime to, krátkodobé ciele (redukcia hmotnosti, telesného tuku, naberanie svalovej hmoty, spevnenie chrbta ,kondícia,..). Na druhej strane dlhodobými cieľmi sú flexibilita (pružnosť svalov) mobilita (pohyblivosť kĺbov), zlepšenie krvných testov, optimalizovanie hormonálnej sústavy, zlepšenie imunitného systému, zlepšenie spánku,..).

Pre dosiahnutie oboch cieľov je potrebné aby sme každého nového klienta analyzovali a diagnostikovali. Pre plynulé dosiahnutie daných cieľov sa vieme počas jednej tréningovej hodiny venovať maximálne dvom klientom naraz. Dôležitou súčasťou je náš informačný systém do ktorého klient a tréner zaznamenávajú všetky informácie, ktoré sú súčasťou tréningového procesu. V Centre funkčného tréningu je každý klient výnimočný a je pre nás dôležité poskytovať službu a hodnoty, ktoré nikde inde nedostane.

Naša Vízia

Vízia 2013

Predpokladáme vývoj, ktorý zásadne ovplyvní odvetvie fitnes. V najbližších rokoch pribudne mnoho „gymov“ zameraných na funkčný tréning a “sport of fitness”. Ľudia objavia nespočetné výhody tohto prevratného športu a vznikne revolúcia. My chceme byť na čele tejto revolúcie a určovať trendy.

Vízia 2017

To, že za posledné roky vzniklo mnoho gymov a zón už vieme. Dnes je rozumné vedieť rozlíšiť, či hovoríme o CF ako o športe alebo ako o tréningovom programe. V inom prípade sa ľahko stane, že si tréningom viac ublížime ako pomôžeme. Trend ide dopredu a každý dobrý tréner a gym musí ísť s ním. Preto vidíme budúcnosť v špecializovancýh gymoch s prvkami športovej medicíny, analýzy ľudského tela, funkcionality pohybového aparátu, merania laktátu v krvi, silového tréningu, hybridného tréningu, správnej periodizácii a programmingu tréningov, vedení záznamov a dosahovaní cieľov s akcentom na zdravie daného človeka. 

 

Naša Misia

Pomáhame ľuďom zlepšovať ich doterajšiu kvalitu života prostredníctvom našich tréningov.

 

Poslanie

Ľudia - vážime si jeden druhého a sme si všetci vedomí, že náš spoločný úspech závisí od každého jedného z vás.

Profesionalita - pre nos znamená vysokú odbornosť a efektívnosť. Všetky svoje znalosti sme dôkladne otestovali na sebe a svojim klientom poskytujeme len to najlepšie.

Služba - služba ľuďom nie je len prácou, ale našim poslaním.

Napredovanie - neustále na sebe pracujeme a zdokonaľujeme sa. proaktívnosť, inovatívnosť a synergiu s kreativitou považujeme za hnací motor nášho gymu.

Vášeň - to čo robíme náas predovšetkým baví a napĺňa. Do každého dňa stráveného v gyme vkladáme srdce, preto veríme, že túto vášeň presenieme i na vás.

Podpora - učíme vás nevzdávať sa, vždy chceme z vás dostať čo najviac, avšak nikdy nie na úkor vášho zdravia.

Prístup - veríme v jedinečnosť a výnimočnosť každého jedného z vás.

Príbeh

Náš príbeh

Dlhé roky som navštevoval fitnescentrum, bol to môj život. Túžil som po vypracovanom tele až tak, že som to neraz preháňal. Vždy sa pousmejem, keď si spomeniem ako som mával na 02.00 hodinu ráno nastavený budík, aby som zjedol BCAA (aminokyseliny). Časom som však zdolal všetky méty, ktoré som si predsavzal a začal som strácať záujem. Fitko ma prestalo baviť, už som tam nechodil s nadšením a rozmýšlal som nad tým, že s tým uplne seknem. Sestra Dominika vtedy prišla jeden deň z Bratislavy a hovorí mi : toto si už vyskúšal ? Na videu som videl skupinu ľudí s kettlebellmi, olympijskymi činkami, hrazdy a žiadne stroje. Hneď ma to zaujalo a musel som tam ísť. Objavil som šport, ktorý mi začal dávať zmysel. Stroje a cviky z posilnovne mi zrazu prišli veľmi neprirodzené, chcel som od cvičenia a tréningu viac.

V Banskej Bystrici sme začínali na zelenej lúke s partiou priateľov a niekoľkými kettlebellmi. V ten istý rok, keď sa blížila zima sme si prenajali garážičku a často sme museli čakať kým sa nám v mínusových teplotách rozmrazia činky. Nám to však nevadilo a spájali sme silový tréning s kondíciou, učili sa vzpierať, skúšali gymnastiku a ľudí, ktorí sa k Nám chceli pridať pribúdalo. Časom nás bolo toľko, že sa v garážičke nedalo pohnúť a cvičenie začínalo byť ozaj nebezpečné :-) a tak sme sa presťahovali do väčších priestorov v centre mesta.

Fitness sa stalo Našou každodennou súčasťou a z koníčka sa stala profesia. Začali sme sa venovať individuálnym potrebám klientov a rôznym vedeným skupinovým tréningom. Vyhľadávali sme a naďalej aj vyhľadávame kvalitné školenia, workshopy, či fitness eventy. Chceme tie najmodernejšie poznatky, vybavenie a skúsenosti pretaviť do výsledkov našich klientov. Spojiť prvky športovej medicíny, moderné tréningové princípy s profesionálnym prístupom trénerov a dať klientovi hodnotu, ktorú nikde inde nedostane.

Marek Weiss (zakladateľ)

Napísali o nás

/img/reference/polcova.jpg

Natália Polcová

Centrum Funkčného Tréningu som začala navštevovať pred cca tromi mesiacmi.. Je to v poradí druhý gym, kde sa venujem CrossFitu a v poradí môj druhý domov kde trávim určite skoro 75% svojho voľného času.. :-) Nikdy by som neverila aké silné môžu byť väzby, priateľstvá, pocity vytvorené za tak v podstate "krátky čas". Ale CFT je niečo absolútne jedinečné, .. Dosahovanie cieľov, ide omnoho ľahšie pokiaľ sa tešíte na každý jeden kvalitný tréning,..Keď viete že máte okolo seba ľudí, ktorí vás podporia a posunú. A keď ani na chvíľu nepochybujete o tom, že to čo robíte má zmysel. Pretože takto to vyzerá keď niekto zrealizuje úžasnú myšlienku, vloží do toho srdce a robí to pre ľudí - to je CFT :)

/img/reference/knotek.jpg

Dušan Knotek

Skvelé tréningy, skvelí tréneri, super ľudia... treba prísť zamakať a už len tak neprestanete. PARADA ;)

/img/reference/kalman.jpg

Michal Kalman

Mám možnosť porovnať tréningy Crossfitu v Trenčíne, Bratislave a Banskej Bystrici, ktorých sa pravidelne zúčastňujem. Tréningy v BB sú vedené na vysokej úrovni. Vytvorila sa tu naozaj príjemná komunita s úžasnou atmosférou. Do BB chodievam veľmi rád. Môžem teda odporučiť.

/img/reference/bruncko.jpg

Martin Bruncko

Úryvok z knihy Život bez jedla

Vnútorne som cítil, že Marek je pre mňa správna osoba, ktorá mi pomôže posunúť sa ďalej v mojej kondícii. Začal som cvičiť individuálne pod jeho dohľadom a rozdiel bol hneď viditeľný. Tak Vám teraz opíšem ten luxus, o ktorom každý hovorí, keď sa dozvie, že si platím vlastného trénera. Ten luxus je o tom, že absolútne nemáte kam ujsť, keď z vás žmýka posledné kvapky potu.

Luxus je aj to, že môžete kričať na plné hrdlo, keď vám tréner naťahuje skrátené šlachy a svaly. Ak sa môžete donekonečna pýtať na techniku cvikov, ak sa dozviete obrovské množstvo informácií o vlastnom zdraví, o vlastnom tele, o jeho parametroch a možnostiach. Tak toto ja považujem za luxus.

The Machines

Od roku 2015 sme športový tím!

The Machines