Centrum Funkčného tréningu novinky
Content

Novinky

NOVÝ BLOG

Kde sa podelo poctivé fitness ?

Tréningy pre deti v CFT

Investícia do detí

Sme presvedčení, že práca s deťmi a investícia do detí je ten najlepší spôsob ako sa vyvarovať dnešným civilizačným chorobám, rôznym disbalanciám, chorobám pohybového aparátu a pod. Kým sú deti ešte v rannom veku je dôležité u nich vytvoriť návyky, vytiahnuť ich od počítačov a ipadov, otvoriť dvere k rôznym pohybovým aktivitám a športu samotnému.

Tak ako sme pred niekoľkými rokmi prví začali s kettlebell tréningami a neskôr s funkčným tréningom, vzpieraním, gymnastikou, sport of fitness a pod. tak od Mája sme spustili tréningy pre deti v dvoch kategóriách. Prvú kategóriu tvoria deti od 4 do 8 rokov a druhú deti od 8 do 12 rokov. V tomto smere sme plne podporovaní mestom Banská Bystrica.

detský tréning a deti banská bystrica
Deti ako začať...

Kategórie

Prvá kategória detí sa bude učiť základné prevedenia cvikov ako je kľuk, drep, kotuľ, skok do diaľky, výšky a pod., kde tréner celý tréning zostavuje formou hry. Deti sa učia rôznym pohybom a tým podporujú svoju ohybnosť a flexibilitu kĺbov, šliach, väzov, posilňujú zápästia, posturálne svaly a rôzne stabilizátory, ktorých funkčnosť a sila je kľúčová pre ďalší rozvoj pohybového potenciálu detí a slúži ako prevencia voči rôznym zraneniam. Deti sa učia orientovať v kolektíve, zvykajú si na disciplínu, užívajú si zdravý pohyb a sú motivované tréningovými denníčkami a výsledkami.

Pokročilejší prípadne staršie deti od 8 do 12 rokov sa učia rôzne zostavy a venujú sa hrazde, prípravám na stojku, kettlebellom a pod. Trénerovi ide o spojenie bezpečnosti, hry, súťaživosti, posilňovania a flexibility. Deti zlepšujú koordináciu, balanc, ohybnosť, podporujú mrštnosť, silu, kondíciu, rýchlosť a venujú sa komplexnému rozvoju, ktorého cieľom je poskytnúť dieťaťu i rodičom odrazový mostík pre ktorýkoľvek šport čo si v budúcnosti vyberú, prípadne je tréning vhodné doplniť k športu, ktorému sa dieťa už aktívne venuje.

kid_when, tréningový plán na mieru
Deti ako začať...

Kedy a kde

Tréningy prebiehajú v Centre funkčného tréningu a to každý Pondelok, Streda a Piatok o 16:00 hod. Vyhradzujeme si právo termíny a kapacity časom obmeniť z dôvodu väčšieho záujmu. Momentálne je kapacita 10 detí pre jednu kategóriu.

kid_where, gymnastika, tréning
Deti ako začať...

Cena

S deťmi chceme pracovať pravidelne, sledovať ich pokroky, nesledovať kvantitu ale kvalitu. Cena mesačného programu je 50 eur, v cene je tréningový denníček, pravidelný tréningový plán a 12 tréningov. V prípade trénovania len 2x do týždňa je cena samotného tréningu 5 eur. Trénovanie 1x do týždna a menej stráca význam.

kid_price, tréning deti banská bystrica