Čo sú to CrossFit games ?

Zrejme mnohí z Vás zaregistrovali, že spomíname v gyme čoraz častejšie slová ako “open, CF games, regionálky,17.1 a pod.”. V krátkom článku zhrnieme o čo vlastne ide. Všetko sa to začína v období na prelome februára a marca. Chalani a baby z gymov a boxov z celého Slovenska a z celého sveta očakávajú uvedenie prvého workoutu. Oficiálna stránka CrossFit games vyhlási WOD 17.1 (minulý rok 2016 16.1 a pod.) o týždeň na to 17.2, ďalší workout 17.3, 17.4 a 17.5. Práve toto obdobie sa nazýva OPEN, kedy súťažiaci z celého sveta prejdú registráciou a potom začnú súťažiť. Natáčajú sa na video s tým aké skóre dokážu dosiahnuť, prípadne WOD odcvičia v licencovanom boxe za pomoci judge - rozhodcu, ktorý im dosiahnuté skóre podpíše.

V momente, keď súťažiaci dokončia aj v poradí piaty open workout (17.5 tento rok) prichádza na rad kompletizácia skóre. Napríklad tento rok je našim hlavným atlétom z gymu Dušan Gura, ktorého všetci poznáte ako trénera v Centre funkčného tréningu Banská Bystrica. Po prvom WOD 17.1 je jeho pozícia na Slovensku na 5. priečke. Ďalším WOD 17.2 sa pripočíta jeho pozícia k ďalšej atď. (5 + ..=). Poznámka autora - pri písaní článku ešte neboli uzavreté výsledky a Dušan sa na koniec umiestnil na 15 priečke po prvom súťažnom WOD. Na záver sa len tí najlepší z regiónov ako napr. US states, Australian states,..dostanú do ďalšej fázy CrossFit Games, ktorá sa nazýva regionals alebo regionálky. Regionálky sú často považované za ešte tažšie než sú samotné games. Človek, ktorý sa sem dostane už musí byť na profesionálnej úrovni. Očakávajú sa čísla ako napr. na snatch 130 kg, CaJ 150 kg, deadlift 250 kg, výborná gymnastika, atletika, skvelý aeróbny energetický systém a mnoho iných špičkových vlastností a schopností.

Po prebojovaní sa cez regionálky, ktoré sú na prelome mája a júna prichádza posledná fáza s názvom Games, ktorú mnohí už aj sledujú nadránom na Slovensku na svojich laptopoch a len krútia očami nad tými heroickými výkonmi. Z tadeto už poznáme hviezdy ako Rich Froning, Matthew Fraser, Camile Leblanc-Bazinet atď. Môžme sa tešiť na august a na najviac fit muža/ženu, ktorý budú musieť zvládnuť všetko možné aby toto grandiózne ocenenie získali.

Pre našich členov a klientov je OPEN workout k dispozícii každý týždeň ako ONE WEEK CHALLENGE, kde sa bežné výzvy (two weeks challenge), ktoré prebiehajú v gyme celý rok pretransformujú na OPEN workouty. Taktiež každý víkend Dušan natáča svoje najlepšie pokusy a zapisuje si tak oficiálne skóre na CrossFit Games, budeme radi ak ho všetci prídete podporiť.

Čo sú to CrossFit games ?