5 tipov na dobrú regenráciu (masáž)

Nedávno sme náš predmet záujmu rozšírili z tréningov aj na masáže. Prečítajte si o klasickej, športovej, reflexnej či medovej masáži a bankovaní v Banskej Bystrici. Rozhodnete sa, čo je pre Vás to pravé.

Klasická masáž prospieva k celkovej vitalite organizmu, napomáha regenerovať a uvoľňuje svalové spazmy. Svalové spazmy vznikajú nadmerným zaťažovaním svalov, nedostatočným pitným režimom alebo nedostatkom niektorých minerálov. Masážou vieme uvoľniť celé telo a dopriať mu zaslúžený odpočinok.

Športová masáž je vhodná najmä pred výkonom na naštartovanie a prekrvenie svalov. Naladí telo na maximálny výkon po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Uvoľní od stresu a napomôže dosiahnuť požadovanú výkonnosť. Môže sa aplikovať celotelovo, ale aj čiastočne a tým pádom ovplyvniť potrebnú partiu tela. Často ju aplikujeme tesne pred alebo po výkone.

Medová masáž je detoxikačná procedúra ktorou dokážeme z tela odstrániť toxíny. Vykonáva sa za pomoci špeciálnych hmatov a včelieho medu. Prostredníctvom medu sa otvárajú a čistia póry, čo následne zjemní celí povrch aplikácie masáže. Masáž je vhodná aj pre klientov ktorý trpia bolesťami kĺbov a svalovou stuhlosťou.

Reflexná masáž chodidiel je staroveká technika pochádzajúca z číny. Pomocou reflexného prepojenia dokážeme cez chodidlá ovplyvniť celé telo a harmonizovať ho. Upravuje sa funkcia orgánov, odstraňujeme bolesť, ale aj prekrvíme príslušné miesta. Body na oboch chodidlách sú si z časti podobné, ale v niektorých detailoch sa líšia. Ako napríklad bod srdca ktorý sa nachádza len na ľavom chodidle. Reflexná masáž je výborná na uvoľnenie celého tela a uľavuje od bolesti, aj samotných chodidiel.

Bankovanie je terapia, pri ktorej pomocou ohňa dosiahneme podtlak v sklenenej banke a tým dokážeme uvoľňovať hlboké svalové spazmy, prípadne blokády. Po terapii klient odchádza často krát s podliatinami ale tie nám dokážu indikovať celkový zdravotný stav. Podliatiny miznú v priebehu 5-7 dní a telo sa postupne zbavuje toxínov, ktoré sa uvoľnili. Bankovanie je stará čínska metóda.

Autorom článku je Miroslav Lalík (masér v CFT Body and Soul, masáže Banská Bystrica)

5 tipov na dobrú regenráciu (masáž)