Predstavujeme tím Centra funkčného tréningu

Hľadáte osobného trénerav Bankej Bystrici, chceli by ste začať s cvičením, ale neviete sa rozhodnúť kde ? Chceli by sme Vám pomôcť s výberom. V našom centre funguje každý z Nás ako tímový hráč a pracujeme ako tím. Každý z osobných trénerov i špecializovaných trénerov sa venuje svojej “šálke kávy” a spoločne tvoríme všestrannú bandu ľudí, trénerov, ktorí robia to čo ich baví. Žiadny jednotlivec nemôže vedieť také množstvo informácii a ovládať také široké spektrum pohybových zručností aké sa dnes žiada, samozrejme ak chcete svoju robotu robiť čo najlepšie a my chceme. V Banskej Bystrici sme založili prvý gym svojho druhu už v roku 2013, od tých čias sa snažíme mať jedinečný prístup, tak ako ku klientom tak k tréningu samotnému. Dovoľte sa nám predstaviť.

Martin Danko
Mnohí Martina budete poznať z rôznych bežeckých, či vytrvalostných pretekov. Hlavne asi spartan race, kde už obsadzoval aj tie najlepšie priečky. Martin začal u nás trénovať už v roku 2013, keď sme otvorili prvý gym “garážičku” na Zvolenskej ceste. Z nadšeného cvičenca sa neskôr stal verný člen nášho trénerského tímu. Jeho špecializáciou je beh a crossfit. Pri jeho tréningoch veľmi dbá na postupné zaťažovanie jednotlivca, využíva metódy FMS (functional movement screen), venuje sa technikám dýchania, ktoré vštepuje svojim klientom na individuálnych i skupinových tréningoch. Kedysi sa venoval čisto fitness a bodybuildingu (15 rokov) takže i toto je jeho silná stránka. Dlhé roky sa taktiež zaoberá plánovaním optimálneho stravovania (redukcie hmotnosti/tuku, športovej výžive, suplementácii a pod.) Martin na sebe neustále pracuje a zdokonaľuje sa. Navštevuje ďalšie kurzy a semináre, ktoré ho posúvajú vpred.

Dušan “Duško” Gura
Dušan začínal s crossfitom V Banskej Bystrici ešte v roku 2013, spoločne sme si vymienali kettlebell v priestoroch fitka, kde bolo toto náčinie vtedy ešte len hudbou budúcnosti. Dušana ste mohli často stretnúť na Dukle (Vzpieračský klub Dukla Banská Bystrica) i v CFT vedie vzpieračské tréningy. Aktívne trénuje seba i našich klientov, jeho cieľom je zabojovať na rôznych crossfit súťažiach a raz sa možno dostať i na OPEN (CrossFit games). Dušan je vojak, disciplínu a drinu ktorú dôverne pozná rád prenesie i na našich spolucvičencov zo skupinových tréningov, ktorí ho za to majú veľmi radi :-) Často dbá na poriadny strečing a venuje sa pomocným cvikom na mobilitu a flexibilitu. Aktívne trénuje denne i 4 hodiny a snaží sa prezentovať Náš gym na súťažiach.

Andrej "Andy" Bystriansky
Andreja fascinuje cvičenie s vlastnou váhou tela, ale posledné roky "pričuchol" i k vzpieraniu a funkčnému tréningu. Záleží mu na každom detaile a snaží sa svojim klientom vždy ponúknuť čo najlepšie informácie, preto veľa času trávi samoštúdiom a venuje sa i optimálnemu stravovaniu a poradenstvu v oblasti výživy. Často ho stretneme sedieť u Nás v gyme a radiť klientom ako sa majú optimálne stravovať a čoho sa majú vyvarovať. Andrej sa kedysi venoval boxu, teraz študuje na UMB a väčšinu času trávi v gyme. Trénuje deti, individuálnych klientov a je verným členom Nášho trénerského tímu.

Ján “Johny” Kluvanec
Chalanisko z ulice ako sa často zvykne Johny predstaviť. Robil street workout a celé dni trávil na hrazdách, či kruhoch. Možno ho budete poznať z ESC (europa shopping center) kde sa snažil ustanoviť Slovenský rekord v “bar muscle-up”. Ešte s dvoma parťákmi zvládli za 5 hodín urobiť 1015 opakovaní. Jano je veľký drič a svojim klientom dáva zo seba maximum. Jeho špecializáciou je najmä gymnastika a jej náročnejšie prevedenia, ale taktiež v Banskej Bystrici pôsobí ako hlavný tréner detí, resp. robí individuálne a skupinové tréningy pre deti a juniorov v Centre funkčného tréningu Banská Bystrica.

Marek “Markus” Weiss
S crossfitom, funkčým tréningom, či kettlebellom prišiel do styku už v roku 2012 v Bratislave. Pred tým sa venoval fitness, ale ako sám hovorí hľadal niečo záživnejšie, než je cvičenie splitov v posilke. S pár kettlebelmi sa rozhodol urobiť v Banskej Bystrici malý prevrat a v októbri 2013 otvoril prvý gym v Banskej Bystrici. O niečo neskôr (2016) sa obklopil skvelými a talentovanými ľuďmi, trénermi s ktorými dennodenne pracuje na tom aby mohli klientom poskytovať tie najlepšie služby osobných trénerov v Banskej Bystrici a okolí. S celým tímom sa taktiež venuje skupinovým tréningom s jedinečným know-how v zmysle trénovať bezpečne, efektívne, správne a s výsledkami.

Tomáš “Tommy” Považan
Často Tomáša naši klienti prezývajú aj opravár. Tomáš je skutočný špecialista na anatómiu ľudského tela. Svojim klientom prináša hlavne zdravie, silu a výborný pocit z tréningu. Nedávno napísal svoju prvú knihu “Puzzle života” kde podporuje ľudí na svojej ceste stať sa zdravšími, silnejšími, schopnejšími, šťastnejšími, úspešnejšími, lepšími partnermi a vedomejšími ľuďmi. Spolupracuje so športovcami, podnikateľmi, pripravenými a podobne nastavenými ľuďmi. Verí, že všetko máme v sebe. Kľúčom k tomu sú práca na sebe a efektívne nástroje ovládania svojho tela a mysle.

Nina “Mašina” Rondzíková
Ninu pozná azda celá česko-slovenská crossfitová komunita. Posledné roky obsadzuje prvotné priečky na tých najväčších crossfit súťažiach (CzechBeast, Battle of urpin,..) v Čechách i na Slovensku. Momentálne sa špecializuje okrem crossfitu viac aj na vzpieranie, kde sa jej veľmi darí a vyhrala majstrovstvá Českej republiky vo vzpieraní do 23 rokov, v kategórii žien obsadila 3. miesto. Svoj "skill" rada prenesie na všetkých ľudí zo skupinových tréningov. Je z mála atlétok na Slovensku, čo sa tomu tak aktívne venujú. Vyčnieva i v gymnasike a v Centre funkčného tréningu ju stretnete viesť skupinové tréningy a taktiež individuálnych klientov.

Predstavujeme tím Centra funkčného tréningu