Na čo sa pozerať pri výbere masáže ?

Ako na najlepšiu masáž ?


1. Indikácie - kedy sa ma masáž vykonávať ? Odporúčame pri bolestiach hlavy, chrbta, svalov a kĺbov. Vhodná je aj po operačných zásahoch, poúrazových stavoch. Ďalej pri ochoreniach tráviaceho systému, dýchacích ciest, neurologockých ochoreniach prípadne pri poruchách hybnosti, skolióze. Svalová únava a stres býva tiež častým sprievodcom pracovného týždňa, vtedy sa tiež odporúča masáž.
Samozrejme vždy, keď má človek chuť, potrebuje vypnúť, oddýchnuť si :-)

2. Kontraindikácie - kedy sa masáž nesmie vykonávať ? Pri horúčke alebo infekčných ochoreniach. Pri popáleninách, hnisavých, vredových či plesňových ochoreniach. V tehotenstve a pri bolestivej menštruácii, či hnačke.

3. Tip a cieľ masáže - je rozdiel, či si vyberieme lymfodrenážnu masáž alebo klasickú masáž, či bankovanie. Mali by sme si vyberať podľa toho, či sa potrebujeme zbaviť nahromadených spaziem, prípadne bojujeme s celulitídou alebo potrebujeme zrelaxovať, športovci prekrviť a tým zregenerovať.

4. Dĺžka masáže -ak s masážami začínate, odporúčame kratšie a pomaly prejsť na dlhšie masáže. Určiť si taký čas aby ste nemysleli na hodinky a spokojne si masáž užili.

5. Cena masáže - za kvalitu sa platí. V cene treba počítať s pocitmi aké vo Vás masáž zahovala, či bola masérka milá, salón pekný, čistý, príjemné prostredie, kvalitné oleje a príslušenstvo. To všetko je potrebné zohladniť v cene, čím lacnejšiu masáž hľadáte, tým menej nároční budete musieť byť.

6. Masér-ka/fyzioterapeut-ka - záleží na tom, či je človek, ktorý vás má na stole aj dostatočne fundovaný na konkrétnu činnosť, ktorú vykonáva. Je rozdiel medzi fyzioterapeutom, čo študoval vysokú školu a baví ho to, ako masára, ktorý bol nedávno na kurze, pretože počul, že sa dá takto zarobiť. Taktiež nie je ťažké vycítiť, či má daný človek k tomuto remeslu vzťah a baví ho to.

Autorom je masážny salón Body and Soul Banská Bystrica

Na čo sa pozerať pri výbere masáže ?